back interested Niezwykłe wieczory

Wyzwanie

Organizacja niesamowitych imprez w różnych miastach Polski.

Pomysł

Wieczory w trzech różnych i bardzo oryginalnych miejscach. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in.:


- uczestniczyć w warsztatach i samodzielnie wykończyć jeden z wyrobów,
- zobaczyć multimedialną prezentację dotycząca historii fabryki,
- zjeść kolacje w ciemnościach,
- spotkać kelnerów w noktowizorach,
- wysłuchać wykładu architekta wnętrz na temat najnowszych trendów mody,
- obejrzeć topowe projekty aranżacji wnętrz.

Realizacja

W pierwszym miejscu uczestnikom zaprezentowana zostanie atrakcyjna, nowoczesna, multimedialna wystawa, która przybliży losy robotników zakładów na przestrzeni 130 lat i rodziny jej założycieli oraz przedstawi dawne techniki produkcji tkanin bawełnianych. Wystawa prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć jak pracują zabytkowe krosna i posłuchać historii opowiadanych przez dawnych pracowników. W Muzeum Fabryki przedstawiona też będzie długa droga bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu z tkaninami. Po muzeum zebranych gości oprowadzą pracownicy, którzy ubrani będą w stroje dawnych fabrykantów lub pracowników fabryki, którzy dodatkowo opowiedzą o historii zakładów i zaprezentują działanie dawnych maszyn. Goście wezmą też udział w specjalnie wyjątkowych warsztatach. Będą drukować na torbach ekologicznych wybrane logo, które zostanie wcześniej zaprojektowane na życzenie klienta, po wcześniejszym uzgodnieniu. Dla uczestników przygotowany będzie bankiet ze znakomitym poczęstunkiem składającym się dań w formie szwedzkiego stołu: przekąsek, dań ciepłych i zimnych, deserów, owoców oraz napoi zimnych i ciepłych. Proponujemy spotkanie, które pomoże otworzyć się na nowe, niezwykłe doznania.

Drugie z magicznych spotkań odbędzie się w oryginalnej poznańskiej restauracji, w miejscu, w którym wszystko odbywa się w całkowitej ciemności… Klasyczne i wyszukane potrawy smakują inaczej gdy są zagadką dla gości. Wizyta w takim miejscu wyostrza zmysły smaku, węchu i słuchu. Wykwalifikowani kelnerzy, zaopatrzeni w noktowizor, doprowadzą uczestników do stolików ustalając wcześniej: czego nie lubią, czego nie chcą jeść i na jakie składniki są uczuleni oraz wyjaśnią co zrobić by wyjść z ciemności do toalety. Kelnerzy będą też opiekunami i przewodnikami dla gości podczas kolacji. Uczestnicy, którzy zechcą ich przywołać będą używać dzwonka. Szef Kuchni przygotuje dania w stylu fusion. Wszystkie potrawy będą wykonane zgodnie z zasadami slow food. Każdy z uczestników otrzyma zestaw składający się z przystawki, dania głównego i deseru oraz wybranego przez siebie napoju. Jednak to, co znajdzie się na talerzach pozostanie tajemnicą. To goście, delektując się przygotowanymi potrawami w ciemnościach, po zakończeniu kolacji będą mieli odgadnąć co tak właściwie jedli. Podczas jedzenia nie będzie możliwe używanie telefonów komórkowych, zegarków fluorescencyjnych, oraz innych przedmiotów mogących być nawet znikomym źródłem światła. Po kolacji uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z Szefem Kuchni i porozmawiać o potrawach, którymi się delektowali.

Podczas trzeciego wieczoru uczestnicy wysłuchają wykładu architekta wnętrz na wybrany wcześniej temat, np. jak urządzić sypialnię, najnowsze trendy w salonie, kuchnia modna i funkcjonalna. Wykład połączony będzie z pokazem multimedialnym, prezentacją gotowych rozwiązań oraz omówieniem ekspozycji znajdujących się w jednym z modnych salonów z rozwiązaniami służącymi do wystroju wnętrz. Dla gości przygotowany będzie również dania w formie szwedzkiego stołu, składający się z przekąsek, dań ciepłych i zimnych, deserów oraz napoi zimnych i ciepłych. Poza wykładem architekta wnętrz, dla uczestników spotkania zorganizowany zostanie wyjątkowy pokaz gotowania na żywo wraz z degustacją. Królować będą dania kuchni włoskiej, nawiązujące do wystroju wnętrz – mebli zaprojektowanych przez włoskich projektantów. Kucharze na oczach uczestników przygotują trzy znakomite dania oraz wyśmienity deser. Goście będą mieli również okazję delektować się aromatycznym włoskim winem. Poza tym, przygotowana będzie wystawa biżuterii artystycznej współczesnych artystek. Każdy z gości będzie mógł przymierzyć wybrane przez siebie modele oraz skorzystać z porad projektantki, która pomoże dobrać biżuterię do typu urody i okazji, na którą mogłaby być założona. Możliwe też będzie dokonywanie zakupów i zamówienie indywidualnych projektów.