back interested Europejskie stolice mody

Wyzwanie

Wyjazd dla grupy ok. 20 osób związany z tematem mody i zakupów. Krótkie wyjazdy do znanych miast w Europie.

Pomysł

Specjalny program 3 cztero dniowe wyjazdów do Europejskich Stolic Mody - Paryża, Mediolanu i Londynu. W każdym z miast wraz z profesjonalną stylistką podążamy szlakiem galerii handlowych, butików, wielkich kreatorów mody i … outletów gidze za bezcen można kupić prawdziwe perełki. Uczestnicy dowiadują się wiele ciekawostek o modzie, sztuce doboru kreacji, materiałach z których są wykonane. Nasza stylistka doradza indywidualnie co warto kupić i za jakie pieniądze. Panowie nie są absolutnie dyskryminowani!

Realizacja

W Mediolanie między innymi: - zwiedzanie Złotego Kwadratu (Quadtrilatero d'Oro) niewielkiego obszaru miasta w pobliżu Piazza Duomo, otoczonego najdroższymi ulicami Mediolanu takimi jak: Via Manzoni, Via Monte Napoleone, Via Sant'Andrea, Via Spiga i Via Borgospesso. Złoty kwadrat to miejsce ekskluzywnych butików takich marek jak: Giorgio Armani, Chanel, LV, Chopard, Gucci, Tiffany, Gianfranco Ferre, Ermenegildo Zegny, Fendi, Moschino i Prady.

 

W Paryżu: rozpoczęcie przygody ze światem mody od Avenue des Chaps-Elysees, w dalszej kolejności Avenue Montaigne na której znajdują się między innymi ekskluzywne butki takich słynnych projektantów jak: Nina Ricci, Valentino, Escada, Yves Saint Laurent, Christian Dior, następnie przechodzimy na Avenue George, gdzie buszujemy po butikach między innymi: Givenchy’a i Laurent’a, kolejny krok to rue Faubourg Saint-Honore. Nie należy przeoczyć tutaj butików Vrsace, Hermes, Feraund.

 

W Londynie: jedziemy do artystycznej dzielnicy East End słynącej ze sklepów typu vintage. Odwiedzimy między innymi: lubiany przez studentów - Beyond Retro, czy polecany przez wielu stylistów Marcos and Trump na Columbia Road. Zajrzymy do Palette London, gdzie obok ubrań debiutujących projektantów sprzedaje się ekskluzywne zabytki sprzed 50 lat, Annie’s, gdzie można kupić kapelusz a la Audrey Hepburn. Dalsza podróż po mieście mody odbędzie się na Oxford Street w Primark – „świątynia taniej mody” – ceny zaczynają się od funta za T-shirt. Będąc w Londynie nie można przeoczyć TK Maxx – rodzaj Outletu, gdzie na jednej powierzchni znajdziemy marki zarówno te luksusowe jak i te ze średniej półki. Ceny są tutaj bardzo atrakcyjne i oryginalna odzież niemalże w pojedynczych egzemplarzach.