back interested Nowy Jork jest kobietą

Wyzwanie

Nagroda główna dla nalepszego menedżera/kobiety roku. Wyjazd do jednej ze światowych metropolii, połączony z atrakcami, kóre kobiety lubia najbardziej.

Pomysł

Zapraszamy na pasjonującą wycieczkę do jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.  Zwiedzimy  najciekawsze  zakątki miasta, na koniec zrobimy zakupy zarówno na ekskluzywnej 5-tej alei, jak też w miejscach gdzie cenny nie przyprawiają o zawrót głowy.  W cenie imprezy przeznaczamy 300 EUR na zakupy. Naszej uczestniczce towarzyszyła będzie zawodowa stylista, wyjście na zakupy poprzedzone zostanie dwoma sesjami tematycznymi:
- Kanony stroju – dress code biznesowy a hity mody – jak to pogodzić.
- Jaki  masz typ figury i jak dobrać strój do twojego typu sylwetki.

Realizacja

1. Dzień.
Spotkanie na Lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Nowego Jorku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po okolicy - kolacja. Nocleg.


2. Dzień.
Śniadanie. Przejazd do Battery Park na dolny Manhattan, rejs statkiem po Hudson River na wyspę gdzie mieści się symbol Ameryki - Statua Wolności, później rejs na Ellis Island, gdzie dla milionów imigrantów zaczynała się przygoda z Ameryką tam zwiedzanie Muzeum Imigracji - gdzie można zobaczyć jak wyglądało życie imigrantów skąd przybywali a także, za niewielką opłatą poznać rodzinne korzenie przodków którzy przybywali do Ameryki. Powrót na Manhattan i spacer po Wall Street - gdzie mieści się giełda nowojorska - najważniejsze na świecie centrum finansowe. Przejście pod Grand Zero (miejsce pamięci zamachu na WTC) Przejazd na 42-street, Grand Central - dworzec kolejowy, wieczorem - Times Square - serce Manhattanu ( gdzie chętni mogą kupić tanie bilety na spektakle teatralne lub koncerty). Nocleg.


3. Dzień.
Rano przejazd do Columbia University przejście przez uniwersytet pod nieukończoną Katedrę St. John the Divine. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej- jednego z najwspanialszych muzeów świata. Następnie przejście pod słynny apartementowiec - Dakota House - w którym mieszkają znane gwiazdy filmu i estrady oraz gdzie powstał min. słynny film "Dziecko Rosemary". Przed wejsciem do Dakota Apartments Mark Chapman zabił Johna Lennona. Zwiedzanie Central Parku  zaczniemy od miejsca poświeconego Johnowi Lennonowi  - "Truskawkowe Pola". Wśród stawów i zieleni parku przejdziemy do Metropolitan Museum of Art. - największe muzeum Nowego Jorku mieszczące zbiory sztuki od starożytności do współczesności. Dla chętnych zwiedzanie nie mniej słynnego - Guggenheim Museum. Przejazd autobusem pod luksusowy Plaza Hotel i spacer 5 aleją wśród najelegantszych sklepów świata, pod katedrę Św.Patryka. Zwiedzenie kompleksu Rockefeller Center ze słynna ślizgawką miedzy wieżowcami. Powrót w okolice hotelu. Nocleg.


4. Dzień.
Dla chętnych którzy interesują się sztuką nowoczesną zwiedzanie "MOMA" - Muzeum Sztuki Nowoczesnej, dla pozostałych w tym czasie program alternatywny. Przejazd na dolny Manhattan zwiedzanie: Chinatown gdzie zobaczymy kawałek Azji i zjemy obiad w chińskiej restauracji, dalej przejdziemy do Little Italy -kurczącej się dzielnicy włoskiej. W Greenwich Village zobaczymy dzielnicę artystów i modnych klubów przypominającą nieco krakowski Kazimierz. Przejazd pod gmach Organizacji Narodów Zjednoczonych - i zwiedzanie ( jeśli nie będzie sesji). Empire State Building - najsłynniejszy wieżowiec Nowego Jorku zwiedzimy w dniu w którym widoczność będzie pozwalała na widok z wieżowca. Przejazd do Greenpoint - polskiej dzielnicy (możemy tam zjeść obiad w polskiej restauracji). Nocleg.


5. Dzień.
Harlem Dzielnica afro-amerykańska, wizyta w jednym z kościołów ( dla chętnych możliwość uczestnictwa w tradycyjnej mszy społeczności Harlemu, połączonej z koncertem muzyki Gospel . Spacer ulicami Harlemu. Po południu przejazd na Brooklyn i spacer bulwarami z których roztaczają się wspaniałe widoki na dolny Manhattan, Powrót w okolice hotelu, spacer Broadwayem.


6. Dzień.
Dzień przeznaczony na sesje ze stylistką i zakupy w najlepszych sklepach Manhattanu, przejazd do New Jersey jednego z dużych centrów handlowych.


7. Dzień.
Czas wolny, indywidualnie: spacer po Central Parku, pozostałe muzea, pozostałe zakupy. Wylot do Polski.


8. Dzień.
Przylot do Warszawy.