back Citybreak - Rzym

Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Czas trwania: 4 dni 3 noce
Minimalna liczba uczestników: 2
Cena: od 1.666,- za osobę
Transport: samolot
Zakwaterowanie: hotel *** pokój dwuosobowy
Wyżywienie: śniadania

Terminy:

30.12.2011

27.01.2012

12.02.2012

09.03.2012

23.03.2012


interested

 

 

Wieczne Miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi, to nie tylko wielkie, otwarte muzeum, ośrodek, gdzie kształtowała się historia nowożytnego świata, i siedziba najwyższych władz kościelnych. Rzym to pełne włoskiej energii miejsce spotkań miłośników "dolce vita", romantyczne wieczory w przytulnych trattoriach i barach, szalone noce w dyskotekach, słoneczne dni pełne nowych wrażeń. Eleganckie sklepy "alta moda" z pięknymi wystawami i zawrotnymi cenami sąsiadują tu ze świetnymi butikami na każdą kieszeń i kuszą nieustannymi "saldi" - wyprzedażami.


1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum Rzymu na Piazza di Porta San Giovanni. Wizyta w bazylice św. Jana na Lateranie, pierwszej siedzibie papieskiej, gdzie znajduje się jedna z najwspanialszych relikwi chrześcijan - Święte Schody. Następnie zwiedzanie bazyliki Santa Maria Maggiore na wzgórzu Eskwilin z grobem rzeźbiarza Berniniego i bazyliki Santo Pietro In Vincolo, gdzie można podziwiać znany posąg Mojżesza dłuta Michała Anioła. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd metrem do centrum RZYMU, w okolice Koloseum. Zwiedzanie: wnętrze Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych - przebudowany wg projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II. Przejazd metrem do WATYKANU. Zwiedzanie: plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd metrem do centrum RZYMU. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La dolce vita". Następnie spacer przez via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów alta moda, a także kawiarni Cafe Greco. Ulica otwiera się na jeden z najpiękniejszych placów świata - Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Dla chętnych przejazd do centrum na wieczorny spacer w wyjątkowej scenerii z niezliczoną ilością świateł, mistrzowsko wykorzystanych przez Włochów.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

3 noclegi w hotelu***/**** w Rzymie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 3 śniadania (bufet); przelot; transfery: lotnisko – hotel – lotnisko; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

  1. Obowiązkowa opłata klimatyczna (płatna na miejscu): hotel*** - 2 EUR/os./dzień, hotel**** - 3 EUR/os./dzień.
  2. Zniżka za 1. dziecko do 3 lat: 300 PLN.
  3. Zniżka za 1. dziecko 3-12 lat: 100 PLN.
  4. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
  5. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 60 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 10 EUR.