back Citybreak - Paryż

Kraj: Francja
Kontynent: Europa
Czas trwania: 4 dni 3 noce
Minimalna liczba uczestników: 2
Cena: od 1.666,- PLN za osobę
Transport: samolot wyloty z Warszawy i Wrocławia
Zakwaterowanie: hotel ** pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadania

Terminy:

02.12.2011

30.12.2011

12.02.2012

16.03.2012


interested

 

 

Weekend w Paryżu, wspaniały pomysł! Doskonała okazja do włączenia się, przynajmniej na kilka dni, w rytm życia miasta artystów, świata mody, galerii i niezliczonych modnych barów i kawiarni. Po intensywnym zwiedzaniu warto skorzystać z propozycji wspólnych wieczorów w renomowanych paryskich kabaretach. Rejs po Sekwanie, podczas którego można podziwiać piękne widoki i romantyczne zakątki, a także miejsca, gdzie tworzyła się historia Europy, oraz pamiątki po najsłynniejszych ludziach wszystkich epok pozwalają wczuć się w niepowtarzalną atmosferę miasta.


1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Przelot do Paryża. Transfer do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem po Sekwanie. Następnie wjazd na wieżę Eiffla, uważaną za symbol Paryża. Przejazd metrem na Montmartre. Zwiedzanie bazyliki Sacré-Coeur wzniesionej na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre - jednego z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Spacer Rue des Saules, gdzie znajduje się legendarne miejsce spotkań paryskiej bohemy - Au Lapin Agile, przez Place Pigalle, do Place Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Fakultatywny wieczór w kabarecie Mou-lin Rouge (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Przejazd metrem na Ile de la Cité będącą najstarszą częścią miasta. Znajdują się tu m.in. Pałac Sprawiedliwości i Conciergerie. Najbardziej znane miejsce Ile de la Cité to katedra Notre-Dame - serce Paryża. Zwiedzanie katedry. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej: paryski uniwersytet Sorbona; Panteon - miejsce spoczynku m.in. Victora Hugo, Marii Skłodowskiej-Curie i Woltera; gwarny bulwar St-Michel; Ogrody Luksemburskie; bulwar St-Germain z kawiarniami, restauracjami, butikami i sklepami z antykami. Zwiedzanie Luwru, uważanego za najwspanialsze muzeum na świecie. Powrót do hotelu. Fakultatywny wieczór w kabarecie Lido na Polach Elizejskich (za dodatkową opłatą na miejscu). Spektakle w Lido to połączenie tradycji paryskich kabaretów z rozmachem i kolorem broadwayowskich przedstawień. Nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd metrem na plac Charles'a de Gaulle'a. Następnie można podziwiać Łuk Triumfalny - symbol Francji i Champs-Elysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata. Spacer po Avenue Montaigne i Rue Faubourg St-Honoré, gdzie skupili sklepy najbardziej znani projektanci mody, twórcy haute couture; piękny Place de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet, symbolizującymi największe miasta Francji. Powrót do hotelu, odbiór bagaży. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

3 noclegi w hotelu** w centrum Paryża; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 3 śniadania; przelot • transfery: lotnisko – hotel – lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

  1. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 50 PLN.
  2. Opłaty fakultatywne: wieczór w kabarecie Moulin Rouge: ok. 92 EUR, wieczór w kabarecie Lido: ok. 80 EUR.
  3. Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej
  4. Bilety wstępu, rejs po Sekwanie i lokalni przewodnicy: 65 EUR, bilety komunikacji miejskiej: 20 EUR.