back Citybreak - Londyn

Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Czas trwania: 4 dni 3 noce
Minimalna liczba uczestników: 2
Cena: od 1.499,- PLN za osobę
Transport: Samolot
Zakwaterowanie: Hotel *** pokój dwuosobowy
Wyżywienie: śniadania

Terminy:

02.12.2011

12.02.2012

09.03.2012

09.04.2012


interested

 

 

Jedna z naukowych i kulturalnych stolic świata, należy do ścisłej czołówki największych metropolii. Kiedy zachodzą zmiany w świecie polityki i finansów, a trendy artystyczne ulegają przemianom, istnieje duża szansa, że dzieje się to właśnie tu. Miasto światowej klasy muzeów, galerii, teatrów, sklepów, pomników, kościołów i niezliczonych zabytków. Miasto przesiąknięte tradycją może jednocześnie poszczycić się jednymi z najbardziej nowatorskich trendów i rozwiązań na świecie. Londyn można zwiedzać tygodniami, ale żeby poczuć jego specyficzną atmosferę, wystarczy dobrze zorganizowany krótki wyjazd.


1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Londynu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do Parlament Square, gdzie znajduje się neogotycki pałac Westminsterski. Pałac słynie z wieży zegarowej z największym dzwonem w Wielkiej Brytanii. 13-tonowy Big Ben co kwadrans wybija melodię opartą na kilku taktach z "Mesjasza" Haendla. Zwiedzanie Opactwa Westminsterskiego - miejsca koronacji królów Anglii i najważniejszej, obok katedry św. Pawła i Canterbury, świątyni anglikańskiej. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u, angielskiego krzesła koronacyjnego oraz Zakątka Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Przejście do Trafalgar Square z 50-metrową, strzeżoną przez cztery lwy z brązu Kolumną Nelsona. Zwiedzanie National Gallery, jednej z najwspanialszych kolekcji dzieł sztuki na całym świecie z dziełami Rembrandta, van Gogha, Leonarda da Vinci, El Greca. Spacer do Piccadilly Circus, serca West Endu, miejsca spotkań turystów z całego świata. Dla chętnych zwiedzanie British Museum, jednego z największych muzeów na świecie. Czas wolny w Soho - dzielnicy modnych klubów, barów, restauracji, sklepów oraz salonów gier. Głównym punktem tej ekstrawaganckiej dzielnicy jest Chinatown - kulturalne i finansowe centrum chińskiej społeczności w Londynie, które słynie z orientalnych restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum miasta. Rejs przez Tamizę do Tower of London. Zwiedzanie najpotężniejszej fortecy średniowiecznej Europy z królewskim skarbcem. Przejazd do katedry św. Pawła. Zwiedzanie katedry, która słynie z drugiej co do wielkości kopuły na świecie i kunsztownych wykończeń inspirowanych włoskim barokiem i architekturą klasycystyczną. Przejazd do Kensington Gardens. Wejscie do Kensington Palace, byłej rezydencji księżnej Diany. Przejazd na Oxford Street - najpopularniejszą, handlową ulicę Londynu. Czas na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do centrum Londynu i zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Produkcja każdego z eksponatów trwa wiele miesięcy, a koszty uzyskania perfekcji sięgają setek tysięcy funtów. Powrót do hotelu, odbiór bagaży. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

3 noclegi w hotelu*** w centrum Londynu, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienką, wyżywienie: 3 śniadania kontynentalne, przelot, transfer: lotnisko - hotel - lotnisko, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW;

UWAGI:

  1. Zniżka za 1. dziecko do 12 lat: 200 PLN.
  2. Przejazdy po Londynie środkami komunikacji miejskiej.
  3. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 GBP, bilety komunikacji miejskiej: ok. 23 GBP.